ΠΙΝΔΟΣ Α.ΑΓΙΑΝΝΗ - Α.Ε. ΤΟΞΟΥ 5-0

Εύκολη επικράτηση για την ομάδα του Αγιάννη απέναντι στην αδύναμη ομάδα του Τόξου.

Επίδειξη δύναμης από τους πρωτοπόρους του πρωταθλήματος,που βλέπουν το όνειρο να γίνετε πραγματικότητα.

Δυνατά από την αρχή μπήκαν στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι και έφτασαν στην άνετη επικράτηση.Η ομάδα του Τόξου από την πλευρά της προσπάθησε να γίνει απειλητική αλλά μάταια,γιατί το έργο τους ήταν δύσκολο μιας και άρχισαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω έλλειψης ποδοσφαιριστών.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού:

1-0 με κεφαλιά του Γρηγοριάδη έπειτα από σέντρα του Ι.Τσιβαλίδη.
2-0 με σουτ του Γιαννή μέσα από την περιοχή.
3-0 πάλι με σκόρερ τον Γιαννή ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι θα διπλασιάσει τα τέρματα του.
4-0 με σουτ του Κ.Τσιβαλίδη μέσα από την περιοχή έπειτα από πάσα του Γιαννή όπου εκτός από σκόρερ έγινε και δημιουργός.
5-0 με σουτ του Σιδηρόπουλου έξω από την περιοχή.

Το σκορ θα μπορούσε να είχε μεγαλύτερες διαστάσεις,αλλά κάποια σουτ από τους Γιαννή,Θωμά και Κατσαβάκη στο πρώτο ημίχρονο,πέρασαν άουτ.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αγιάννη εκτός από τα γκολ είχε και ευκαιρίες,τόσο με τον Γιαννή,όσο και με τον Κ.Τσιβαλίδη.Επίσης θα μπορούσαν να χρησθούν σκορερ και αλλαγές του προπονητή των γηπεδούχων,οι Καρράς και Λεσέι άλλα οι προσπάθειες τους σταμάτησαν πάνω στον τερματοφύλακα.

Άνω Αγιάννης(Τσουργιάννης): Σιούντας , Παπαδόπουλος , Ι.Τσιβαλίδης , Καραγαλίδης , Τοτικίδης , Πετρίδης , Γρηγοριάδης (Λεσέι) , Σιδηρόπουλος , Θωμάς (Κ.Τσιβαλίδης) , Γιαννής , Κατσαβάκης (Καρράς) .