Αετός Καταλωνίων - Πίνδος Άνω Αγιάννη 0-1.Στις καθυστερήσεις το τρίποντο οι φιλοξενούμενοι

Δίκαιη αλλά και δύσκολη επικράτηση του Άνω Αγιάννη επί των Καταλωνίων.Με αυτό το τρίποντο η ομάδα του Αγιάννη παρέμεινε στην κορυφή.

Μία ακόμη νίκη για τον Άνω Αγιάννη που παρέμεινε στην κορυφή και για μια ακόμα φορά δείχνει καλές διαθέσεις να παίξει ποδόσφαιρο,κάτι που είναι σπάνιο στην Ελλάδα και σ' αυτές τις κατηγορίες.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην έναρξη του παιχνιδιού και αποφασισμένοι να πάρουν την νίκη και να φύγουν με το διπλό,κάτι που δεν είχε καταφέρει μέχρι πρότινος καμία άλλη ομάδα κι έτσι ο Αγιάννης κατάφερε να σπάσει την έδρα.Ο Άνω Αγιάννης δημιούργησε ευκαιρίες και προσπάθησε να παίξει καλό ποδόσφαιρο,οι φιλοξενούμενοι είχαν για αρκετά λεπτά τους γηπεδούχος καλά κλεισμένους στα καρέ τους.Η ομάδα των Καταλωνίων με την σειρά της προσπάθησε να βγει μπροστά και να δημιουργήσει ευκαιρίες μόνο που δεν κατόρθωσαν και αυτοί με την σειρά τους να βρουν στόχο γιατί οι πιο πολλές προσπάθειες κατέληξαν άουτ χωρίς να ανησυχήσουν ιδιαίτερα τον τερματοφύλακα του Αγιάννη.Οι ομάδες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια,με σχεδόν ισάριθμες προσπάθειες και από τις δύο ομάδες αλλά οι προσπάθειες των φιλοξενουμένων ήταν πιο επικίνδυνες και αναστάτωσαν πιο πολύ την αντίπαλη άμυνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν πιο δυνατά και αποφασισμένοι να σκοράρουν και να κλειδώσουν την νίκη.Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βγουν μπροστά με κάποιες μακρινές μεταβιβάσεις από την άμυνα στην επίθεση,οι πιο πολλές δεν είχαν την κατάληξη που προσδοκούσαν,κάποιες από αυτές όμως ανησύχησαν του φιλοξενουμένους καθώς δεν υπήρχε σωστή αντιμετώπιση από τους αμυντικούς του Αγιάννη οι οποίοι σε πρώτο χρόνο δεν μπορούσαν να απομακρύνουν τον κίνδυνο αλλά σε δεύτερο χρόνο ήταν πιο αποτελεσματικοί.Οι φιλοξενούμενοι από την μεριά τους είχαν καλές ευκαιρίες μπροστά στα καρέ των αντιπάλων αλλά δίχως κάποιο αποτέλεσμα.Καθώς οι δύο ομάδες προσπαθούσαν βρουν δίχτυα ο χρόνος κυλούσε κατά και των δύο ομάδων κι έτσι το ματς θα κρινόταν στο γκολ.Καθώς το παιχνίδι είχε φτάσει στο 90' και μετρούσαν οι καθυστερήσεις και όλοι νόμιζαν ότι οι δύο ομάδες θα μοιραστούν από έναν βαθμό,τότε ήρθε μια επίθεση από πλευράς φιλοξενουμένων οι οποίοι κέρδισαν ένα πλάγιο από την αριστερή μεριά όπως επιτίθονταν,οι ποδοσφαιριστές άλλαξαν ωραία την μπάλα μεταξύ τους κι έτσι ο Διαμαντόπουλος πραγματοποίησε μια ωραία σέντρα προς την αντίπαλη περιοχή,εκεί βρισκόταν ο Πρ.Κυραλίδης ο οποίος με ένα ωραίο άλμα σηκώθηκε και έπιασε την κεφαλιά ανάμεσα σε δύο αμυντικούς οι οποίοι δεν πρόλαβαν να αντιδράσουν σωστά και να αποτρέψουν τον κίνδυνο κι έτσι διαμορφώθηκε το το 0-1 στα τελευταία λεπτά του αγώνα,το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.Οι γηπεδούχοι κοιτούσαν απορημένοι και πικραμένοι την μπάλα στα δίχτυα της εστίας τους,ενώ από πλευράς φιλοξενουμένων ξέσπασαν ξέφρενοι πανηγυρισμοί και ζητωκραυγές ενθουσιασμού και ικανοποίησης γι' αυτή την νίκη.Κι έτσι οι φιλοξενούμενοί κατόρθωσαν και πήραν τους 3 βαθμούς σε μια δύσκολη έδρα και συνεχίζουν δυνατά για να επιτύχουν τον στόχο τους.

Η ενδεκάδα του Άνω Αγιάννη (Αντώνιος Τσουργιάννης) : Σιούντας , Κακκάρας , Καραγαλίδης , Π.Κεραλίδης , Διαμαντόπουλος , Γρηγοριάδης , Δεμερτζίδης , Θωμάς ,Πρ.Κυραλίδης , Γιαννής , Γ.Κατσαβάκης.
Αγωνίστηκαν επίσης: Ι.Τσιβαλίδης , Καλιακός , Μουρατιδης.

Να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα στην Γαλλία έπειτα από την τρομοκρατική επίθεση στην πρωτεύουσα της χώρας.