Πίνδος άνω Αγιάννη - Κεραυνός Μακρυγιάλου 5-1

Η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και πήρε εύκολα και δίκαια την νίκη.

Ο άνω Αγιάννης μπήκε δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και στα πρώτα λεπτά κέρδισε πέναλτι ο Τσιβαλίδης το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο ίδιος αλλά αστόχησε από τα έντεκα βήματα

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν ευκαιρίες για γκολ μέχρι που ήρθε το 1-0 από τον Γ.Κατσαβάκη,μετά από λίγα λεπτά ο ίδιος παίκτης κατόρθωσε να ξαναβρεί δίχτυα και να βάλει μπροστά την ομάδα του με αέρα δύο τερμάτων και να γράψει το 2-0.Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες αλλά η πολύ καλή αμυντική λειτουργία της γηπεδούχο ομάδας δεν επέτρεψε να συμβεί κάτι τέτοιο.Το 3-0 έγινε από τον νέο απόκτημα του Αγιάννη τον Πρόδρομο Κυραλίδης ο οποίος στην πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα του Αγιάννη ευτύχισε να σκοράρει και να συνδυάσει το ντεμπούτο του με γκολ,αλλά ο παίκτης δεν σταμάτησε καθώς μετά από λίγα λεπτά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου,η ομάδα του Μακρυγιάλου βρήκε χώρους και δημιούργησε ευκαιρίες μετά το 4-0 αλλά ο τερματοφύλακας του Αγιάννη κατόρθωσε να αποτρέψει το γκολ και να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα.Έτσι το 4-0 ήταν και το σκορ ημιχρόνου
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν δυνατά και οι δύο ομάδες αλλά το σκορ του πρώτου ημιχρόνου παρέμεινε για αρκετό χρονικό διάστημα μέχρι που ήρθε το 4-1 από αυτογκόλ του Ευγενιάδη,το σκορ αυτό δεν ήταν το τελικό η ομάδα του Αγιάννη έχασε ακόμα ένα πέναλτι στο αγώνα και μαζί με το πέναλτι έχασε τη ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ 5-1,αλλά το 5-1 ήρθε τελικά στην τελευταία φάση του αγώνα όπου ο Μουρατίδης γύρισε την μπάλα προς το σημείο του πέναλτι και ο αντίπαλος ποδοσφαιριστής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του,αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

Πίνδος άνω Αγιάννη (Αντώνης Τσουργιάννη): Σιούντας , Κακκάρας , Κεραλίδης , Πετρίδης , Ευγενιάδης (Καρράς) , Ν.Κατσαβάκης , Γρηγοριάδης , Τσιβαλίδης (Μουρατίδης) , Θωμάς , Κυραλίδης , Γ.Κατσαβάκης (Υμέρι).

Το επόμενο παιχνίδι για τον άνω Αγιάννη είναι μέσα στην Καλλιθέα με τον τοπικό Καλλιθεακό.