ΠΙΝΔΟΣ ΑΝΩ ΑΓΙΑΝΝΗ - Ορφέας Φωτεινών 4-1

Η ομάδα του Άνω Αγιάννη επικράτησε με το βαρύ σκορ 4-1 επί της ομάδας των Φωτεινών.Το σκορ σε καμία περίπτωση δεν αδικεί την γηπεδούχο ομάδα ,αλλά ούτε και την φιλοξενούμενη.

Η γηπεδούχος ομάδα έδειξε τον καλό της εαυτό και έτσι ευτύχησε να φτάσει στην νίκη και τους τρεις βαθμούς.Αν και η φιλοξενούμενη ήταν αυτή που ήθελε την νίκη,δεν κατόρθωσε να το καταφέρει αυτό καθώς δεν μπόρεσε να παίξει ποδόσφαιρο γιατί η ομάδα του Αγιάννη είχε κλείσει πολύ καλά τους χώρους της άμυνας.
Το σκορ για την γηπεδούχο ομάδα άνοιξε ο Καραγαλίδης όπου από το ύψος του πέναλτι έπιασε μια ωραία κεφαλιά και έκανε το 1-0.Τα τέρματα για τον Αγιάννη διπλασίασε ο Γιαννής ο οποίος βγήκε αντιμέτωπος με τον τερματοφύλακα και με ένα ωραίο τσίμπημα της μπάλας την πέρασε από πάνω και διαμόρφωσε το 2-0,όπου και ήταν το σκορ του ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Φωτεινών μείωσε σε 2-1 κόντρα στην ροή του αγώνα.Το τρίτο γκολ προήλθε από το Κακκάρα ο οποίος με ένα όμορφο σουτ από το ύψος του πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.Το τελικό 4-1 και το κερασάκι στην τούρτα ήρθε να διαμορφωσεί ο Καρράς όπου με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή και έπειτα από σέντρα του Μπαμπούλη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.
Τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησε ένας από τους πιο νέους ποδοσφαιριστές της ομάδας,Κοσμάς Γκουτζιάνας όπου και του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.