Ταύρος Ελάφου - Πίνδος Άνω Αγιάννη 3-2.Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο.

Ένας αγώνας με πολλά γκολ διεξήχθη στο γήπεδο της Ελάφου.Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο αλλά η γηπεδούχος ομάδα το πίστεψε πιο πολύ κι έτσι κατόρθωσε να φτάσει στην νίκη.

Η ομάδα του Αγιάννη πραγματοποίησε καλύτερη εμφάνιση στο πρώτο μέρος του αγώνα,ενώ αντιθέτως η ομάδα της Ελάφου πραγματοποίησε καλύτερη εμφάνιση στο δεύτερο μέρος.

Η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν αυτή που ευτύχησε να πάρει πρώτη κεφάλι στο σκορ.Το 1-0 πραγματοποίηθηκε έπειτα από λάθος του αμυντικού Ελάφου,ο επιθετικός του Αγιάννη Γιάννης «έκλεψε» την μπάλα και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της κενής εστίας.Το 0-2 προήλθε από τον ποδοσφαιριστή Τοπαλίδη, όπου έπειτα απο μορνερ του Κεραλίδη έπιασε μια δύσκολη κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.Η ομάδα της Ελάφου μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο κι έτσι κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος σκορ και να φτάσει στην επίτευξη της νίκης με το τελικό σκορ 3-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αγιάννη έχασε τον ποδοσφαιριστή Δημητριάδη λόγω τραυματισμού και στην συνέχεια έχασε και τον ποδοσφαιριστή Τοπαλίδη λόγω τραυματισμού στον δικέφαλο,έτσι ο προπονητής κ.Γεωργιάδης προχώρησε σε δύο αναγκαστικές αλλαγές.