Β' ΕΠΣ Πιερίας 5η αγωνιστική: 25η Μαρτίου - Πίνδος άνω Αγίου Ιωάννη 2-8.

Με το ευρύ 2-8, επικράτησε η Πίνδος εκτός έδρας, απέναντι στην αξιόμαχη 25η Μαρτίου.

Με πρωταγωνιστή τον Πάγια, η ομάδα του άνω Αγίου Ιωάννη, σκόραρε 8 φορές απέναντι στην νεανική 25η Μαρτίου και μείωσε την διαφορά απο την κορυφή στους 2 βαθμούς.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Στο 18' του αγώνα η Πίνδος άνοιξε το σκόρ με τον Κότσι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το εξαιρετικό γύρισμα του Αμπατζίδη Γ. και σε κενή εστία έγραψε το 0-1.

Στο 19' ήρθε η άμεση απάντηση, με τον Αδαμόπουλο να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στο 41' οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Γιάννη, ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, κάνοντας το 1-2.

Στο 44' ο Πάγια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το 1-3, το οποίο ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

Η ενδεκάδα του άνω Αγίου Ιωάννη.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 46', οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Λάμπρου σε 2-3.

Στο 66' ο Πάγια ανέβασε τον δείκτη του σκόρ σε 2-4.

Το 2-5 έγινε και πάλι με τον Πάγια στο 77', πετυχαίνοντας προσωπικό "χατ-τρικ".

Το 2-6 ήρθε από τον Μαντζαρίδη στο 81', έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Αμπατζίδη Δ.

Στο 85' η ομάδα του άνω Αγίου Ιώαννη έκανε το 2-7 με τον Καρρά.

Τον χορό των γκόλ έκλεισε ο Αμπατζίδης Γ., στο 90', διαμορφώνοντας το τελικό 2-8.

Αρχηγοί και διατητικη τριπλέτα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κρομμύδας, με βοηθούς τον Γερμανό και την Κουρινιώτη.