Β' ΕΠΣ Πιερίας 3η αγωνιστική: Πίνδος άνω Αγίου Ιωάννη - Απόλλων Ράχης 6-0.

Το πρώτο τρίποντο της φετινής σεζόν πέτυχε η Πίνδος άνω Αγίου Ιωάννη, επικρατώντας με το ευρύ 6-0 απέναντι στον Απόλλωνα Ράχης.

Ένα πολύ εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του άνω Αγίου Ιωάννη απέναντι σε αυτήν της Ράχης, πετυχαίνοντας 6 γκόλ.
Από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους, έχοντας μάλιστα σε τρομερή μέρα τους Κότσι και Γιάννη. Από την άλλη η ομάδα της Ράχης προσπάθησε ανα διαστήματα να μπεί στο παιχνίδι, αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα. Μια νίκη που φέρνει και πάλι το χαμόγελο στην ομάδα της Πίνδου, μετά τα δύο αρνητικά αποτέλεσματα απέναντι σε Εξοχή (ισοπαλία με 2-2) και την Ακαδημία Βατανιακός (ήττα με 2-1).

Η εξέλιξη του παιχνιδιού:

Mόλις στο 5' ο Γιάννης έκανε το 1-0 με ωραία ατομική ενέργεια.
Στο 34' ο Κότσι έανε το 2-0, όπου μετά από εκτέλεση πλαγίου του Κακκάρα, έβαλε ένα παλικαρίσιο γκολ, έχοντας πλάτη στην εστία.
Το 3-0 ήρθε και πάλι απο τον Κότσι στο 44', έπειτα από ωραία εκτέλεση φάουλ.
Στο 45' ο Γιάννης βρήκε για δεύτερη φορά δίχτυα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0, που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

Οι πανηγυρισμοί στο 1-0 του Γιάννη.
Οι πανηρυσμοί στο 1-0 του Γιάννη.

Στο 56' ο Γιάννης σημείωσε χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το 5-0.
Στο 67' ο Εφραιμίδης  πέτυχε το τελικό 6-0 με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Οι πανηγυρισμοί στο 6-0 του Εφραιμίδη.

Οι ενδεκάδες:

Πίνδος άνω Αγίου Ιωάννη (Γιάννης Τσιβαλίδης): Σιούντας, Καραθάνος, Δημητριάδης (69' Παρμακτσίδης Κ.), Ευθυμιάδης, Κακκάρας, Παρμακτσίδης Π., Εφραιμίδης (69' Γρηγοριάδης), Lleshaj (69' Μαντζαρίδης), Αμπατζίδης Γ., Γιάννης (74' Καρράς), Κότσι (69' Αμπατζίδης Δ.).

Απόλλων Ράχης: Δραγασιάς, Βαϊτσόπουλος (64' Κατσαμάγκας Χ.), Αβριωνίδης, Μπαμπέτας, Τακούλας, Μπουρονίκος, Βελέντζας Χ., Τριανταφύλου, Ζαΐμι (54' Βελέντζας), Καρακούσης Ν., Κατής Ι.

H NIKH AYTH EINΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΤΟΤΙΚΙΔΗ!